Bir Çocuğun Cinsel İstismara Uğradığını Nasıl Anlarsınız, Ne Yapmalısınız?

Bir çocuk mahallelinin elinde yok olurken 79 yaşındaki Hüseyin Atıcı devreye girdi. “Gel senle konuşacağız. E. G bana her şeyi anlattı” dedi. Kendisini kurtaracak kişinin mahallelerin “Hüso Amcası” olduğunu düşünen B.A. Adana’da sokak düğününde 4 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ederken yakalanan sapık hakkında yeni bir açıklama geldi. Son dönemde medyada çıkan haberlerle beraber ortaya çıkan tablo korkunç… Kendi çocuğunuzun, yeğeninizin, kuzeninizin, komşunuzun ya da yakınlarınızın çocuklarının cinsel istismara uğrayıp uğramadığını anlamak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

“Evet ama” ile başlayan hiçbir düşüncenin bu yanlışları bulma ve çocuklarımızı koruma görevimizin önüne geçmesine izin vermemeliyiz. Ancak bu koşulda, biz doğruları, doğrular da bizi bulur. Yasalar önünde de çocuklara cinsel istismar ve tecavüz en ağır şekilde cezalandırılması gereken bir suç olarak kabul edilmeli bunun için gerekli düzenlemeler acilen yapılmalıdır. Ulu önder Atatürk’ün sözleriyle çok iyi ifade ettiği gibi “Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalıdır. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir…” Çocuklara yönelik her türlü cinsel istismar, aile ve toplum için onarılması çok zor sorunlara ya da geri dönülemez sonuçlara yol açan toplumsal bir suçtur.

Real Betis’in yıldız ismi William Carvalho ifadeye çağrıldı! Bir kadına ilaç verip tecavüz etmekle suçlanıyor

Avusturya’nın Viyana şehrinde 12 yaşındaki bir kız çocuğu aylarca toplu tecavüz kurbanı oldu. Yaşları 13 ila 17 arasında değişen 17 genç şüpheli olarak polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gençlerin söz konusu eylemi kayıt altına alarak kız çocuğunu tehdit ettiği ifade edildi. Olay hakkında soruşturma başlatılırken şüpheliler ilk ifadelerinde iddiaları yalanladı. DNA test sonuçlarında ise Hüseyin A.’nın, çocuklarından 2’sinin biyolojik babası olmadığı ortaya çıktı.

 • Cinsel organların çevresindeki değişikliklerden tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarına kadar pek çok farklı tıbbi yakınma da ortaya çıkabiliyor.
 • Bu fiziksel teması sürdürmeye çalışan insanlardan kaçıyorsa cinsel istismara uğramış olabilir.
 • A.A.’nın daha sonra sınıf arkadaşının ağabeyi Burak Bayar tarafından okul çıkışında şantajla tehdit edildiği ve Bayar tarafından tecavüze uğradığı belirlendi.
 • Konuşmanın en kötü taraflarında bile sakinliğinizi korumalısınız.
 • Bunlardan birincisi de zedelenmiş cinselliktir.

Ancak Para için sikişmektişkinler tarafından inanılmazsa öfke, endişe, korku, korkulu rüyalar ve psikosomatik v.b. İngiltere’nin Londra şehrinde yaşanan bir tecavüz olayı ülke gündemine yerleşti. 20’li yaşlarındaki bir kadının ara sokakta tecavüz uğradığını polise bildirmesinden sonra güvenlik kameraları görüntüleri inceledi. Görüntülerde saldırganın soğukkanlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştığı anlar yer aldı.

“SES ÇIKARIRSAN ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA VERİLİRSİN”

Bu kadınlar pasif rıza göstermemiş, tehdide karşı vücutları normal biyolojik bir tepki vermişti. Halk tv muhabiri Seyhan Avşar’ın aktardığı dehşet verici olay, A.A’nın yaşadıklarını ilçe emniyet müdürlüğüne anlatmasıyla ortaya çıktı. X (Eski adıyla Twitter) ve Telegram’da müstehcen videolar yayınlayarak bir anda ünlenen Denise Frazier her daim masum olduğunu iddia etti. Bir köpeğe tecavüz ettiği videoları yayınladığı iddia edilen Frazier defalarca tutuklanmıştı.

 • Bi şey yapabilseydim o değil, 1-2 de kalabilirdi.
 • Savaş tecavüzleri, silahlı çatışma veya savaş sırasında veya askeri işgal sırasında askerler, diğer savaşçılar veya siviller tarafından işlenen tecavüzlerdir.
 • 24 Mayıs 2024 tarihinde B.A.’nın ailesinin şikayeti sonucu olayda ismi geçen herkes gözaltına alınıp tutuklandı.
 • Toplu tecavüz, bir grup insanın tek bir kurbanın tecavüzüne katılmasıyla ortaya çıkar.
 • İngiltere’nin Liverpool şehrinin merkezindeki St Johns Gardens bölgesinde 16 yaşındaki ismi açıklanmayan bir kıza tecavüz edildi.

Bir süre sonra çadırına gelen 7 kişinin saldırısına uğrayan çift, yaşadıkları korkunç anları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Videoda çiftin darp edildiği gözlerden kaçmazken, kadının 7 farklı kişinin tecavüzüne uğradığı ifade edildi… 46 yaşındaki Julie Morris isimli bir müdür yardımcısı, kocası David Morris ile birlikte 13 yaşındaki ismi açıklanmayan bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Mahkemede detayların ortaya çıkmasından sonra partneriyle birlikte öğrencisine tecavüz ettiği tespit edilen Julie Morris hapis cezasına çarptırılırken öğretmenlik görevinden de ömür boyu men edildi. İngiltere’nin Brighton bölgesinde 54 yaşındaki Anthony Stocks isimli bir adam 13 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmeye çalıştı. Ablasını cinsel saldırıdan kurtarmak isteyen 10 yaşındaki çocuk Stocks’a müdahale etmek istedi.

yaşındaki çocuğa toplu tecavüz davasında hapis cezası yok

G bu olay nedeniyle ondan para koparma planları yaptı. Randevu tecavüzü birkaç farklı tecavüz şeklini tanımlamak için kullanılır. Kurbanı tanıyan biri tarafından ilaçla uyuşturarak işlenen tecavüzde tecavüzcü mağduru kasıtlı olarak tecavüz ilacıyla uyuşturur.

İstanbul’da asistan doktor S.E.’nin hemşire H.Z.’ye nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada karar çıktı. Sanık S.E., yeterli delil bulunamadığı gerekçesiyle beraat etti. Bangkok yakınlarındaki Samut Prakarn eyaletinin Ban Mai bölgesinde bir metro istasyonunda yaşanan taciz anlarına ait güvenlik kamerası görüntülerinin paylaşılması gündem yarattı. Görüntülerde bir adamın yürüyen merdivenlerden çıkan kadının yolunu keserek onu yakaladığı ve zorla öpmeye çalıştığı anlar yer aldı. Sınıf öğrencisi A.A’ya iki arkadaşı tecavüz etti. Bu şekilde başlayan dram, A.A.’ya tanıdığı tanımadığı birçok kişinin tecavüz etmesiyle giderek daha korkunç bir hal aldı.

 • Olay o dönem tüm ülkede infial yaratmış, sanıkların hapis cezası tecil edilmişti.
 • Bu fenomen, batı dünyasının başka yerlerinde çok daha az yaygındır.
 • Özellikle okul öncesi çocukların bilişsel ve dil gelişimleri yeterli olmadığı için değerlendirilmeleri de hem daha farklı hem de daha güç oluyor.
 • Bunların yanında mesela ceza hukukunda indirimler oluyor ya onları saçma buluyorum.
 • Zira beyin, yaşanan tecrübeyi öğrenilen tanıma göre kategorize ediyor.

9 yaşındaki bi insanın seksle hiçbir alakası olamaz, onu hepimiz biliyoruz. O zamanlar travmatik olarak birçok şey yaşadım. Seks hayatım aktif olunca bunun artık zararlı bir şey olmadığını öğrendim. O zamanlar babam ve öğretmenim dışında kimsenin yanına yaklaşamıyordum. Hiçbir erkeğin yanına yaklaşamadım çünkü korkuyordum.

İsmi açıklanmayan 14 yaşındaki kız birlikte oyun oynamaları için sık sık evlerini ziyaret eden 12 yaşındaki komşu çocuğunun tecavüzüne uğradı. Ebeveynlerinin oyun oynadıklarını düşündükleri anlarda 4 kez cinsel istismara maruz kalan 14 yaşındaki kızın davranışlarındaki anormalliği büyükannesinin fark etmesi üzerine durum ortaya çıktı. Irza geçme olarak da adlandırılan kişinin rızası olmadan cinsel ilişkide bulunulmasını ifade eden cinsel saldırı türüne tecavüz denir.

Yapılan açıklamada “Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete asla tolerans göstermeyeceğiz” denildi. Omar Bedreddin ve kardeşi Mohamed Bedreddin ismindeki Suriyeli sığınmacılar 13 yaşındaki bir kız çocuğuna yedi kez tecavüz etmekten suçlu bulundu. Kardeşlerin kız çocuğuna işkence ettiği ve onu farklı bir ülkeye götürmekle tehdit ettiği de öğrenildi.

Kadınlar koğuşunda skandal! Transseksüel mahkum tecavüz iddialarının ardından erkekler hapishanesine geri gönderildi

Adana’da 4 yaşındaki küçük kıza tecavüz olayında son dakika açıklaması geldi. Adana’da geçtiğimiz günlerde davetli olmadığı halde alkollü şekilde mahalle düğününe gelen sapık tacizci Sedat K. Evde uyumakta olan 4 yaşındaki küçük kıza tecavüz ederken çıplak halde bir başka mahalleli tarafından yakalanmıştı. Evden gelen sesleri duyan diğer mahalle sakinleri eve girmiş tecavüzü gerçekleştiren Sedat K.’yı linç etmeye başlamıştı. Çıplak halde polis ekipleri tarafından yakalanıp üzerine çarşaf örtüldükten sonra sağlık kontrolüne götürülmüştü.

Özellikle Afrika bölgesinde yer alan ülkelerde görülen bu ritüelin başlıca uygulandığı yer ise Kamerun. Açılan yaralar iyi bir şekilde dezenfekte edilmediği ve korunmadığı için ise, kızlar mikrop kapıyor, yara ve yanık izlerini tüm hayatları boyunca taşıyor. Süt bezleri ezilen genç kızlar anne olduklarında bebeklerini emziremiyor.

 • İngiltere’nin Hull Crown Court bölgesinde Bakhtullah Safi, Kehan ​​Safi ve Habibullah Ahmadzai isimli üç saldırgan bir kadını kandırıp araçlarına bindirdi.
 • Irza geçme olarak da adlandırılan kişinin rızası olmadan cinsel ilişkide bulunulmasını ifade eden cinsel saldırı türüne tecavüz denir.
 • BBC, link verilen internet sitelerinin içeriğinden sorumlu değildir.
 • Ve kadına göre evde yalnız olduğu zamanlarda evlerinin duvarından atlayıp kendisine tecavüz ediyorlardı.
 • Ancak, cinsel tacize maruz kalan kişilerin yaşadıkları travmatik etki ve bunun sonucunda gelişen psikolojik sorunlar, psikolojik travma modeline dayalı psikoterapi yöntemleri ile ortadan kaldırılabiliyor.
 • Psikoterapi çalışması ile travmatik etki ve sonucunda oluşan psikolojik problemler kademe kademe azaltılabiliyor veya ortadan kaldırılabiliyor.

Kalabalığın elinden çıplak halde kaçan zanlı çarşafa sarılarak sağlık kontrolüne götürüldü. Ne evini ne de kendisine tecavüz edenlerin izini bulabildi. Annesine hukuk mücadelesine girmesini ve onlara bir ders vermesi gerektiğini telkin etti, “Eğer olanları anlatırsan diğer insanlar da anlatmaya başlar.

Son günlerde okuduğumuz ve izlediğimiz haberler çoğunlukla çocuk kaçırmaları, çocuk cinayetleri, taciz ve tecavüz ile ilgili… Yitip giden tazecik hayatlar sadece o çocukların ailelerini değil hepimizi derinden yaralıyor. Birçok çocuğumuz ise tacize ya da tecavüze uğradığı halde suçlanacağı ya da kendisine zarar verileceği düşüncesi ile uzun yıllar bu duruma boyun eğiyor ve sesini çıkaramıyor.

Sosyal medyada tecavüzcü Sedat K.’nın cezaevinde öldürüldüğü ve tecavüze uğrayan küçük kızın ise öldüğü söylentisi çıkmıştı. Tecavüze uğrayan küçük kızın hayatını kaybettiği söylentisi de yine sosyal medya mecralarında çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılmıştı. Tayland’ın Mukdahan eyaletinde gerçekleşen bir olay ülke gündemine yerleşmeyi başardı.

Published
Categorized as News

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *